Bludovit s granáty - leštěný řez - cca 107 g

Bludovit s granáty - leštěný řez - cca 107 g - 6x5x1 cm . Bludovit je světově unikátní typ metamorfované horniny, přesněji skarnu. Bludovit se vyskytuje pouze na jediném místě, a to v Bludově u Šumperka (odtud také jeho název). V relativně malém lomu se nachází hned 5 variet této horniny tvořené převážně wolastonitem, granátem (hessonitem), epidotem (vesuviánem), křemenem, diopsidem, plagioklasem aj. Kámen má velmi atraktivní vzhled, ale pro jeho tvrdost a obtížnou zpracovatelnost se (nejen ve šperkařství) příliš nevyužívá. naleziště : Bludov - Jeseníky Barevnost se může lišit nastavením monitoru nebo displeje
Zobrazit více
110 Kč (5,00 Eur)
Vyprodáno
popis
parametry
soubory a odkazy

Bludovit s granáty - leštěný  řez - cca 107 g - 6x5x1 cm . Bludovit je světově unikátní typ metamorfované horniny, přesněji skarnu. Bludovit se vyskytuje pouze na jediném místě, a to v Bludově u Šumperka (odtud také jeho název).  V relativně malém lomu se nachází hned 5 variet této horniny tvořené převážně wolastonitem, granátem (hessonitem), epidotem (vesuviánem), křemenem, diopsidem, plagioklasem aj. Kámen má velmi atraktivní vzhled, ale pro jeho tvrdost a obtížnou zpracovatelnost se (nejen ve šperkařství) příliš nevyužívá.
naleziště : Bludov - Jeseníky
Barevnost se může lišit nastavením monitoru nebo displeje 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento eshop používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

souhlas
nesouhlas