Šungit elite C60 přírodní drobné kousky cca 20g

Šungit elite také známý jako stříbrný šungit, přírodní kousky Šungit elitte je velmi vzácnou formu minerálu (minerální rarita, obsah uhlíku 98 %, běžný šungit má obsah uhlíku cca 30 %) vzniklého metamofózou šungitu s výrazným kovovým leskem, antracitovou barvou s extrémně vysokým obsahem fullerenů (anthraxolite), který je ručně těžený, obtížně zpracovatelný (je křehký).Barevnost se může lišit nastavením monitoru nebo displeje .
Zobrazit více
349 Kč (15,86 Eur)
Vyprodáno
popis
parametry
soubory a odkazy

Šungit ELLITE C60 úlomky drobné kousky cca 20g velikost 0,5-1cm

Původ tohoto 2 miliardy let starého starého schungitového kamene je zahalen tajemstvím, protože jak se to stalo na této planetě, je nejasné.Vědci spekulují, že mohl přiletět na Zemi z vesmíru na meteoritu.Někteří říkají, že tento kámen se mohl vytvořit ve starověkých oceánech, které byly obývány různými mikroskopickými organismy, které již nežijí v našich oceánech.Šungitový kámen je jedním z mála známých přírodních zdrojů fullerenů, což způsobilo, že vědci, kteří ho testovali, se velmi zajímali nejen o jeho vlastnosti, ale také o to, jak ho lidstvo může používat.Tento vzácný kámen je zvláštní formou uhlíku, je téměř celý složen z 98%. Tento vzácný kámen, jediný přírodní minerál, ve kterém byly nalezeny přírodní fullereny C60, obsahuje. Fullereny v elitním šungitu mají hydratovanou formu. V důsledku toho jim umožňuje rozpustit se ve vodě a nasytit tuto vodu fullereny.

Šungit elitte je velmi vzácnou formu minerálu (minerální rarita, obsah uhlíku 98 %, běžný šungit má obsah uhlíku cca 30 %) vzniklého metamofózou šungitu s výrazným kovovým leskem, antracitovou barvou s extrémně vysokým obsahem fullerenů (anthraxolite), který je ručně těžený, obtížně zpracovatelný (je křehký).

 • Vyrovnává pH vody na hodnoty mezi 7 a 7,5.
 • Váže na sebe těžké kovy, čpavek, ropné produkty, pesticidy, fenoly, povrchově aktivní látky, chlór a další organické i anorganické látky.
 • Podporuje biologickou aktivitu mikro a makro živin.
 • Obohacuje vodu o sodík, draslík, vápník, hořčík a další minerály a přírodní antioxidanty.
 • Šungitová voda blahodárně působí na trávení a imunitu.

Největší krystal šungit ELLITE, který byl nalezen má hmotnost 1200 g. Šungit ELLITE se nachází podobně jako "žíla zlata" v mateřské hormině šungitu.

Šungit ELLITE použití:

 • k přípravě šungitové vody (20 g na 1 litr vody) – voda je více mineralizovaná, energeticky strukturovaná a čistá, pomáhá neutralizovat viry a nebezpečné buňky, má silné antioxidační a antibaktericidní účinky
 • jako amulet – přívěšek nebo do kapsy
 • léčivé schopnosti díky vysokému obsahu fullerenů
 • chrání před elektromagnetickým působením domácích spotřebičů a elektrosmogem
 • jedinečný dárek
 • příprava speciální šungitové vody

Díky vysokému obsahu fullerenů jde o mineralogický poklad. Netěží se průmyslově, ale pouze ručně za velmi obtížných podmínek. Má výrazný lesk, antracitovou barvu a je nerovný. Fulleren je čtvrtá známá forma uhlíku po diamantu, grafenu a tuze. Přírodní fullereny byly poprvé nalezeny právě v šungitech. Je to nejvýkonnější známý antioxidant a zároveň univerzální sorbent. Díky tomu čistí vodu od škodlivin a zároveň jí dodává prospěšné a léčivé látky.

Richard Buckminster Fuller byl americký architekt, matematik, vynálezce a spisovatel. Název po něm získaly fullereny – sférické molekuly, složené z pěti- a šestičlenných kruhů atomů uhlíku.

Fullereny jsou molekuly, tvořené atomy uhlíku uspořádanými do vrstvy z pěti- a šestiúhelníků s atomy ve vrcholech, která je prostorově svinuta do uzavřeného tvaru (nejčastěji do tvaru koule nebo elipsoidu). Vzhledem k této struktuře jsou mimořádně odolné vůči vnějším fyzikálním vlivům. V dutině molekuly fullerenu může být uzavřený jiný atom, několik atomů či malá molekula.

Zatím nejstabilnější známý fulleren obsahuje 60 atomů uhlíku. fulleren C60 struktury fotbalového míče je velká molekula podobná kleci složená z 60 atomů uhlíku a je třetím uhlíkovým alotropem.

Buckminsterfulleren je fulleren se vzorcem C60. Je tvořen uzavřenou klecí ve tvaru komolého dvacetistěnu, skládá se z dvaceti šestiúhelníkových a dvanácti pětiúhelníkových stěn, tvarem připomíná fotbalový balon. Každý uhlík vytváří vazby ke třem okolním atomům uhlíku. Je to černá pevná látka rozpustná v uhlovodících za tvorby fialových roztoků. Tato sloučenina je intenzivně studována, i když zatím nemá praktickou aplikace.

Černá odrůda šungitu – jedná se o první nejrozšířenější typ šungitu v Karélii. To může být také nazýváno šungit typu 3 podle klasifikace profesora P.A. Borisova. Má černou barvu s pruhy zlaté a bělavé barvy, protože to jsou dva hlavní minerály pyrit a křemen (nebo křemen), které jsou součástí jeho složení a jsou jedním z charakteristických znaků pravého šungitového kamene. Hlavním minerálem je především jedinečný uhlík (od 20% do 35%). Fullereny c60 byly nalezeny ve složení tohoto uhlíku.

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento eshop používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

souhlas
nesouhlas